77. Najpiękniejsze złote plaże Wysp Kanaryjskich: Fuerteventura.


Kontynuując nasz pobyt na Wyspach, zrobiliśmy sobie wycieczkę z Lanzarote na Fuerteventurę małym stateczkiem. Przewóz jest drogi, zwłaszcza liniami publicznymi. Stąd polecam wycieczkę małym prywatnym stateczkiem-ferry, których w porcie Lanzarote jest mnóstwo i płyną na sąsiednią wyspę kilka razy dziennie. Znaleźliśmy przewóz za 15 euro/osoba w obie strony, chociaż i to wydaje się dużo jak na 20 minutową podróż. Lanzarote łączy z Fuerteventurą malowniczy port Corralejo, jeden z dwóch głównych portów na złotej wyspie. Stolicą Fuerteventury jest Puerto del Rosario.

Najpiękniejsze na północy wyspy są parki narodowe, rezerwaty przyrody i plaże. W niedalekiej odległości od Corralejo można popłynąć na melańką wyspę-rezerwat Isla de Lobos. Oprócz plaż, znajdziemy tu mnóstwo mniejszych i większych wulkanów. Można też nurkować i chodzić po górach.

Najciekawszym jednak miejscem na wyspie jest rezerwat przyrody las Dunas de Corralejo, czyli rezerwat złocistych wydm piaskowych, tuż obok plaży. Byliśmy nim zachwyceni. Ja uwielbiam góry piasku; pamiętam swój zachwyt nad górami drobniutkiego pomarańczowo-czerwonego  piasku na pustyni w Jordanii, tutaj zachwycałam się górami złocistego piasku zmieszanego z maleńkimi muszelkami. Tarzaliśmy się w nim bez umiaru:-) Później była kąpiel w morzu i opalanie się na jednej z najpiękniejszych europejskich plaż, na złocistej Wielkiej Plaży rezerwatu. Słonce świeciło bardzo mocno, pionowo i trzeba pamiętać o ciągłym smarowaniu się kremem z filtrem; najłatwiej spalić sobie stopy, ramiona i czubek głowy;-)

Dopływamy do Corralejo

W następnym poście-zmiana kierunku->Porto!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s